Dokumenty

Ile kosztuje przegląd auta?

Prowadząc samochód, trzeba liczyć się z pewnymi wydatkami. Musisz wiedzieć, że jeśli zdecydujesz się na kupno auta, koniecznie będziesz musieć wykonywać regularne przeglądy, a także wykupić ubezpieczenie. Bardzo wiele osób natomiast zastanawia się, w jaki sposób przebiega przegląd samochodu, a także, ile kosztuje jego pełne wykonanie gdzie trzeba go robić?

Badanie techniczne

Co istotne, badanie techniczne jest obowiązkowe, przynajmniej raz do roku. Możesz jednak wybrać się częściej na sprawdzenie samochodu i wykonać tak zwany przegląd samochodu. Cały proces polega na tym, że osoba zatrudniona na stacji, gdzie wykonuje się przeglądy pojazdów, sprawdza czy Twój samochód, czy nadaje się do dalszej jazdy. Sprawdzą w jaki sposób wygląda jego podwozie, a także informuję Cię o tym, co trzeba będzie zmienić w Twoim samochodzie, jeśli oczywiście takiej wymiany będziesz musieć dokonać.

Koszty przeglądu

Wyjątkiem od tej reguły są samochody nowe. Po pierwszej rejestracji można podjechać na stację dopiero po trzech latach, po kolejnej, po dwóch i następnej już po roku. Bardzo wiele osób zastanawia się, ile kosztuje przegląd samochodu? Jest to kwota 98 zł, natomiast co roku może się ona zmieniać. Warto wiedzieć, że nieco więcej kosztuje przegląd samochodu w przypadku posiadania pojazdu z instalacją LPG, gdzie trzeba sprawdzić również emisję spalin. Cena wynosi około 160 zł.

Należy pamiętać niestety o kilku ważnych kwestiach. Jeśli na przeglądzie samochodu wyjdzie, że Twoje auto wymaga naprawy, koszt pewno wzrośnie, natomiast musisz być pewny, że taka naprawa musi nastąpić w ciągu 14 dni od wykrycia tej usterki, w innym razie możesz zapłacić karę nawet mandat do 500 zł. 

Jeśli natomiast szukasz odpowiedniego ubezpieczenia OC, AC dla swojego samochodu, które zabezpieczy Cię przed ewentualnymi awariami, a także uszkodzeniami samochodu, warto zajrzeć na stronę: https://cuk.pl/porady/ile-kosztuje-pelny-przeglad-samochodu, czas pewnością znajdziesz polecane ubezpieczenia, które załatwisz bardzo szybko przez internet. W razie wątpliwości możesz dopytać się osób tam pracujących szczegółów.